fbpx

Chcieli założyć rachunek bankowy na cudzy dowód osobisty

_
Salonty Kazimierz

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali trzy osoby, które w jednym z leszczyńskich banków zamierzały otworzyć konto posługując się cudzym dowodem osobistym. Nie wykluczone, że rachunek w przyszłości miał zostać użyty dla celów przestępczych. Zatrzymanym obecnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w środę, 30 marca br. w centrum Leszna. W jednym z leszczyńskich banków pojawił się mężczyzna w podeszłym wieku, który okazując pracownicy dowód osobisty chciał założyć rachunek bankowy. Po wstępnych sprawdzeniach okazało się, że mężczyzna wylegitymował się dowodem osobistym innej osoby. Interesantem był 68-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Szybko wyszło na jaw, że do założenia konta namówiły go dwie przypadkowo spotkane na ulicy osoby. W zamian mężczyzna miał otrzymać kilkaset złotych.

Policjanci zatrzymali w pobliżu banku dwóch mężczyzn oczekujących na pozytywne załatwienie sprawy przez 68-latka. Byli nimi 18 i 22-letni mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci ogłosili 68-latkowi zarzut posługiwania się dowodem osobistym stwierdzającym tożsamość innej osoby, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn usłyszało zarzuty podżegania seniora do tego czynu. Policjanci podejrzewają, że nowo powstały rachunek bankowy w przyszłości mógł zostać wykorzystany dla celów przestępczych. Wszystkim podejrzanym grozi do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Leszno

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz