fbpx

63-letni motorowerzysta jechał całą szerokością drogi. Miał 2 promile we krwi !!

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 63-letni motorowerzysta skontrolowany przez policjantów. Ponadto pojazd, którym jechał nie miał wymaganego ubezpieczenia. Mężczyzna kierujący motorowerem jednocześnie popełnił dwa przestępstwa: prowadził w stanie nietrzeźwości i złamał zakaz sądowy.

14 marca, kilka minut przed 18:00 policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie patrolując jedną z miejscowości gminy Sośnie zauważyli motorowerzystę, który wzbudził ich podejrzenia, ponieważ poruszał się całą szerokością drogi.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. 63-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo motorower, którym kierował, nie posiadał wymaganego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Fot. KMP Tarnów

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI