fbpx

Pomylił radiowóz z taksówką. Będzie kara.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Nietrzeźwy mieszkaniec Kłodawy zadzwonił kilka dni temu na numer 112, chcąc zapewnić transport do domu pijanemu koledze.

Ponieważ kontakt z nim był utrudniony, a służby nie lekceważą żadnego wezwania, na miejsce wysłano patrol by sprawdzić czy nie stało się coś złego.

Okazało się, że mężczyźni spożyli znaczną ilość alkoholu, a jeden z nich próbował odesłać pijanego kolegę do domu. Uznał za stosowne wezwać w tym celu policyjny radiowóz, zamiast taksówkę.

Niestety podobnych zgłoszeń jest wiele, dlatego przed wybraniem numeru alarmowego należy zastanowić się czy sprawa rzeczywiście wymaga interwencji policji.

Tym bardziej, że za bezpodstawne wezwanie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Joanna Oszmian

Fot. Wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_