fbpx

Powstał nowy film dokumentalny o św. Charbelu. Zachęcamy do obejrzenia!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Poznański dziennikarz Piotr Barełkowski nakręcił film dokumentalny o św. Charbelu. Film został zrealizowany w Libanie w dniach 6-14.09.2022. Film opisuje życiorys św. Charbela oraz przesłanie, które nam pozostawił.

Święty Charbel był maronickim duchownym, mnichem i pustelnikiem. Urodził się i żył w Libanie w latach 1828-1898. Poprzez świadectwo swojego życia i pośmiertne cuda dokonane za jego wstawiennictwem został uznany przez Kościół katolicki za świętego. Jego grób jest miejscem pielgrzymek, a modlitwy za jego wstawiennictwem kierowane są do Boga w rozmaitych intencjach, zwłaszcza jednak w intencji uzdrowień.

Bartłomiej Grysa w książce Święty Charbel – przyjaciel Boga i ludzi (Wydawnictwo Agape Poznań 2017) zastanawiał się Dlaczego Bóg wybrał maronickiego mnicha z Libanu – kraju, którego nazwa niewielu coś mówi – aby przez niego dokonywać niesamowitych cudów uzdrowień na całym świecie? Rąbka tajemnicy w zakresie tego pytania i postaci św. Charbela odsłoni Wam właśnie nowy film dokumentalny red. Piotra Barełkowskiego Święty Charbel – pierwszy z ostatnich.

fot. YouTube/telewizjapolska24

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_