fbpx

“Kadyrowcy” zajęli na Ukrainie największą elektrownię atomową w Europie. VIDEO

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Deputowany Dawid Arachamia oznajmił, że Zaporoską Elektrownię Atomową, zdobytą przez Rosjan, zajęli “kadyrowcy”, czyli bojownicy czeczeńscy.

Państwowa Inspekcja Energetyki Atomowej poinformowała na Telegramie, że w wyniku ostrzału artyleryjskiego uszkodzony został budynek bloku energetycznego nr 1, a dwa pociski trafiły w platformę zbiornika zużytego paliwa jądrowego.

Polski rząd i Państwowa Agencja Atomistyki podają, że nie ma żadnego zagrożenia w związku z tą sytuacją.

Ramzan Kadyrow, jej przywódca i sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział w ostatnią sobotę, że bojownicy czeczeńscy zostali wysłani na Ukrainę. Wezwał też Ukraińców do obalenia rządu.

Fot. AFP

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4