fbpx

Mieszkańcy Środy Wlkp. złożyli hołd Powstańcom Warszawskim

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Środa Wielkopolska upamiętniła 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Od 2016 roku jest to wydarzenie cykliczne organizowane przez Stowarzyszenie Narodowa Środa.

Punktualnie o godzinie 17:00, na rondzie Jana Pawła II zatrzymał się ruch. Rondo zapełniło się biało czerwonymi flagami. Rangi wydarzeniu dodaje syrena upamiętniająca wybuch Powstania Warszawskiego. Nastąpiła minuta ciszy, chwile później uczestnicy odśpiewali hymn państwowy. Upamiętnienie wybuchu powstania zakończyło odpalenie rac.

Na uroczystości można było spotkać cały przekrój społeczności Środy Wielkopolskiej, od tych najmłodszych po najstarszych, od burmistrza po kibiców, widać jedność, miłość do ojczyzny a przede wszystkim pamięć i szacunek dla Powstańców Warszawskich.

Tomek Przewodnik

Tomek Przewodnik
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_