fbpx

Prezydent Jaśkowiak nie przeprosi za wspólne obchody. Konfederacja krytykuje.

baner wielkopolska 4
Kampania_ebilet_limboski_9czerwca_8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB, pr
SKIBA Stand UP 9 czerwca 2024_ kampania_ebilet _8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB,

Prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak nie widzi nic nie stosownego w zaproszeniu i udziale przedstawicieli putinowskiej Rosji w obchodach tzw. “wyzwolenia Poznania” w dniu 23 lutego 1945 roku.

Jak podało Radio Poznań prezydent Jaśkowiak nie przeprosi za udział rosyjskiego konsula w obchodach 23 lutego. Żądają tego miejscy, powiatowi i sejmikowi radni z klubów Prawa i Sprawiedliwości. Na absurdalność zachowania poznańskiego prezydenta zwrócił również uwagę poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

Ukraina w ogniu, tymczasem kilka godzin przed atakiem Miasto Poznań, rządzone przez Platformę Obywatelską oddaje cześć Armii Czerwonej wraz z rosyjskimi dyplomatami ??Gesty mają znaczenie. W obecnej sytuacji to hipokryzja i zachowanie nie na miejscu. Na marginesie to oddawanie czci Armii Czerwonej jest zawsze nie na miejscu ?❗Przypominam, że obecna sytuacja ?? pokazuje, że zapewnienia zachodu nic nie znaczą, kultura posiadania broni i silna armia to konieczność ❗

Gdyby atak Rosji na Ukrainę, na moich przyjaciół w Charkowie, czy Kijowie nastąpił wcześniej, anulowałbym to zaproszenie i przekazałbym panu konsulowi, że w takich okolicznościach, gdy jego prezydent idzie śladami Hitlera, oczywistym jest, że wtedy nie życzyłbym sobie jego obecności na tej uroczystościmówi Jacek Jaśkowiak

Warto w tym miejscu przypomnieć, że inwazja rosyjska na Ukrainę zaczęła się nad ranem 24 lutego w czwartek. Już w środę zaś wszystkie media podawały sprawdzone informacje amerykańskiej administracji, które wskazywały, że atak rosyjski nastąpi na przestrzeni najbliższych godzin. Co więcej powszechnie znanym był fakt, że rosyjskie wojska gromadziły i szykowały się do inwazji już od dłuższego czasu. Stąd też obecne tłumaczenia prezydenta Jacka Jaśkowiaka uznać należy za absurdalne. Zastanawiającym również jest, iż władze miasta zapraszają na tego typu uroczystości przedstawicieli autorytarnego reżimu przyjmując ich z pełnymi honorami gdy podczas obchodów Poznańskiego Czerwca czy Powstania Wielkopolskiego przedstawiciele np. Konfederacji są nie tyle nie zapraszani co wręcz są nie proszonymi gośćmi mówi Piotr Wawrzyniak z poznańskiej Konfederacji.

fot. Franciszek P. Bryska/wpoznaniu.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
Kampania_ebilet_limboski_9czerwca_8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB, pr
SKIBA Stand UP 9 czerwca 2024_ kampania_ebilet _8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB,