fbpx

Skandaliczna decyzja FIFA. Staje po stronie reżimu? Komentarz PZPN.

Władze światowej piłki poinformowały, że żadne spotkania reprezentacji Rosji nie mogą odbywać się na jej terytorium. Drużyna nie będzie mogła występować pod nazwą kraju. Teraz będzie grała pod szyldem „Związek Piłkarski Rosji”. Przy okazji spotkań tego zespołu nie będzie także rosyjskiego hymnu i flagi. O tym wszystkim postanowiono na spotkaniu w niedzielę wieczorem. Wzięło w nim udział sześciu prezydentów konfederacji piłkarskich z całego świata.

Krótko potem na stronie PZPN ukazało się oświadczenie Kuleszy w tej sprawie. „Polski Związek Piłki Nożnej oświadcza, że w wyniku brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i trwającej tam wojny, nie widzi możliwości rywalizowania z reprezentacją Rosji w barażach o awans do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku bez względu na nazwę drużyny złożonej z rosyjskich piłkarzy oraz miejsce rozgrywania meczu.” – napisano.

Występ w meczu z reprezentacją Rosji byłby haniebny nie tylko dla naszych reprezentantów, ale dla całego środowiska piłkarskiego, byłby zaprzeczeniem solidarności z narodem ukraińskim.

Jako związek piłkarski odmawiamy udziału w meczach barażowych, w których występuje drużyna z Rosji. (…) Jeśli dokument „Polityka praw człowieka FIFA” („FIFA’s Human Rights Policy”) to coś więcej niż tylko słowa na papierze, teraz nadszedł czas, aby wprowadzić go w życie, wykluczając Rosyjski Związek Piłki Nożnej z eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku.” – dodano w komunikacie.

Źródło: eurosport.pl

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]