fbpx

UEFA przygotowuje sankcje dla rosyjskiego futbolu.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak podaje serwis meczyki.pl UEFA przygotowuje pakiet sankcji dla rosyjskiego futbolu. Konkretne decyzje mają zapaść w poniedziałek.

Przypomnijmy, że dotychczas UEFA odebrała Rosji organizację tegorocznego finału Ligi Mistrzów, który miał odbyć się w St. Petersburgu. Kolejne decyzje mają zapaść już w poniedziałek i będą dotyczyć umowy sponsorskiej z Gazpromem oraz udziału rosyjskich klubów w rozgrywkach pod szyldem UEFA.

Jak udało się dowiedzieć serwisowi meczyki.pl, piłkarska federacja jest pewna rozwiązania umowy sponsorskiej z Gazpromem. Teraz to tylko kwestia dogrania sprawy od strony prawnej.

Rosyjska firma od lat współpracuje przy finansowaniu Ligi Mistrzów, lecz na dwa lata przed końcem bieżącej umowy zanosi się na jej przedterminowe zerwanie. UEFA rezygnuje tym samym z około 80 milionów euro.

Jak informuje dalej serwis meczyki.pl podczas poniedziałkowego Komitetu Wykonawczego UEFA zajmie się również udziałem rosyjskich drużyn w rozgrywkach organizowanych pod jej szyldem. W ramach sankcji zawieszone zostaną kluby oraz reprezentacja kraju. Na ten moment kara obejmie tylko Spartak Moskwa, który w 1/8 Ligi Europy ma zmierzyć się z RB Lipsk.

UEFA nie ma natomiast wpływu na decyzję odnośnie uczestnictwa Rosji w eliminacjach do mistrzostw świata. Głos decyzyjny w tej sprawie posiada FIFA, która nie odniosła się jeszcze do ostatnich wydarzeń.

Źródło: meczyki.pl

Fot. Tomada de Twitter: Zenit_SPB

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4