fbpx

“Warto przeczytać” – Wędrówka dusz

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Któż z nas nie zastanawiał się choć raz nad śmiercią i życiem po życiu? W odpowiedzi na nurtujące wielu pytania, polecam fascynującą książkę doktora Michaela Newtona pt.  „Wędrówka dusz”. Sam autor (1931-2016) był doktorem doradztwa personalnego i dyplomowanym hipnoterapeutą. Rozwinął  własną technikę hipnozy, by dosięgnąć ukrytych wspomnień  pacjentów. Wielokrotnie gościł w programach telewizyjnych i radiowych, regularnie pojawiał się na kanale Discovery.

Podstawową wartością tej książki jest fakt, że opiera się ona nie na tezach czy wyobrażeniach, lecz na konkretnych materiałach z sesji hipnotycznych.

Poprzez regresję udaje się dotrzeć do momentu pomiędzy wcieleniami duszy, czyli pobytu w świecie duchowym.

Wielu ludzi nie ufa hipnozie i boi się jej. W rzeczywistości hipnoza jest o wiele bezpieczniejsza niż niejeden środek farmakologiczny, bo nie ingeruje w tożsamość ani umysł człowieka, a wykorzystuje moc naszej podświadomości

Hipnoza regresyjna umożliwia całościowy opis rzeczywistości, w której dusze przebywają między narodzinami a śmiercią. Opis świata dusz jest niezależny od uprzedzeń, wiary czy systemu przekonań zahipnotyzowanego. Tak samo opisują go buddyści, ateiści, chrześcijanie czy muzułmanie.

Oto fragment:

“Jesteśmy boskimi, lecz niedoskonałymi bytami, egzystującymi w dwóch światach: materialnym i duchowym. Naszym przeznaczeniem jest krążyć między tymi wszechświatami przez czas i przestrzeń, ucząc się zarazem panowania nad sobą i zdobywając wiedzę. Musimy zaufać temu procesowi z cierpliwością i determinacją. W większości fizycznych ciał, które przybieramy, nasza właściwa istota nie jest w pełni rozpoznawalna, ale jaźń nigdy nie ginie, ponieważ pozostajemy stale związani z obydwoma światami.”

Podczas seansów uwagę dr. Newtona zwróciła wyjątkowa zbieżność informacji podawanych przez poszczególnych pacjentów. Doświadczenia te stanowią oś książki, w której autor podejmuje się odpowiedzi na pytania: co to znaczy  umrzeć? Czy nasze doświadczenia i emocje uformowane podczas ziemskiego życia mają odzwierciedlenie w naszej duszy? Czy ma to wpływ na wybór naszego nowego wcielenia?

Choć tematyka jest nietypowa, to dzięki tej wiedzy można z większą świadomością wychodzić naprzeciw wyzwaniom, a także zrozumieć przyczyny wielu zdarzeń w naszym życiu.

Polecam tę książkę każdemu, kto choć trochę przeczuwa  że nie jesteśmy tylko ciałem.

Joanna Oszmian

„Duchowość niedojrzała oparta jest na dążeniu do samowystarczalności i kontroli, żeby nie być uzależnionym od czegokolwiek i żeby nie cierpieć. Duchowość dojrzała, to gotowość do nieobliczalnej relacji z Przestrzenią”

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4