fbpx

Policjanci z Wielkopolski pomogli małemu Tymkowi, który urodził się na granicy. ZDJĘCIA

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Mały Tymek urodził się dwa dni temu na granicy. Jego mama uciekała do Polski przed wojną. Wczoraj udało im się przejść granicę w Dorohusku. Tam pomogli im policjanci z wielkopolski, którzy od początku wojny w Ukrainie pełnią służbę na terenach przygranicznych.

Malec wraz z mamą cierpliwie czekał w ciepłym radiowozie policjantów z Leszna na przyjazd dziadka. Mężczyzna od lat mieszka w Polsce. Wnuka i córkę zabrał do bezpiecznego domu.

W tym samym czasie policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie pełniący służbę na drodze krajowej nr 12 w pobliżu przejścia granicznego Dorohusk pomagali kolejnym uchodźcom. Ludzie ci w wielu grupach szli pieszo w kierunku miasta, bo nie mieli żadnego środka transportu. Mundurowi zatrzymywali autobusy, mikrobusy i auta osobowe pytając o wolne miejsca. W ten sposób praktycznie wszyscy mogli dalej w głąb Polski jechać pojazdami.

Źródło i fot. KMP Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_