fbpx

Propozycje filmowe na weekend-”Wyspa tajemnic”.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Nieubłaganie nadchodzi letni sezon ogórkowy dla branży filmowej, tym bardziej będzie to odczuwalne ,że od ponad roku z powodu ograniczeń niewiele się kręci bluckbusterów, a te które powstały czekają zakurzone na pólkach na bardziej sprzyjające czasy. Nie dramatyzujmy, pojawiają się pozycje na szklanym ekranie, które mimo lat ciągle robią ogromne wrażenie na widzach.

Jeden z takich właśnie filmów pojawi się już za parę godzin. O czym mowa?

‘’Wyspa tajemnic’’ Martina Scorsese przenosi nas w zamknięty świat szpitala dla obłąkanych przestępców mieszczącego się na wyspie w Zatoce Bostońskiej. Tam też dochodzi do tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Nieprawdopodobna sytuacja ściąga na wyspę dwóch szeryfów federalnych, których zadaniem jest wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. To co na pierwszy rzut oka wydaje się jednym z niezliczonych detective story rozpada się jak obrazek z puzzli w miarę postępującej akcji. Na dodatek wyspa zostaje odcięta przez nadchodzący huragan, który wzmaga jeszcze bardziej poczucie, że to coś więcej niż zniknięcie, coś więcej czai za rogiem więziennej celi. Jest w tym coś bardziej niepokojącego i mrocznego co kieruje uwagę na jednego ze stróżów prawa granego przez Leonarda DiCaprio. Pytania mnożą pytania, a każda rodząca się koncepcja rozpada się trzymając widza do ostatnich scen w jednej wielkiej niewiadomej.

Film na podstawie powieści Dennisa Lehane’a łączy psychologiczny thriller z kinem więziennym. Fenomenalnie nakręcony obraz przez mistrza Scorsese, który wraz ze swoim ulubionym aktorem Leonardem DiCaprio zabierze widza na wycieczkę w najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu.

Łukasz Kuk

film można obejrzeć dziś o godz. 00.35 na POLSAT

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_