fbpx

Sopot Hit festiwal kontra TVP3 Poznań.

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

W sieci krążą recenzje i komentarze dotyczące Polsat Hit Festiwal, oraz nowej audycji specjalnej-” Rozmowy dnia” w TVP3 Poznań, poświęconej społeczności LGB+.

O ile w Sopocie dominuje zaścianek typu Golec Orkiestra, a jednak ubrani w regionalne stroje, czy Doda, która kiedyś przyprawiała sobie skrzydełka, ale teraz żadnych rogów czy tekstów o wielopłciowości.

Zawiódł też Smolasty, ze swoją ksywką zapomnianego diabła, który wyglądał jakby uciekł z serwisu obsługującego kocioł. Oboje z tatuażykami i tekstami o miłości.

Przeżytek i jakieś średniowiecze przysłowiowe. Nadzieją tchnął występ Piaska, który ponoć jest gejem i liczyłem na tęczowe flagi i pióropusz wystający z tyłka. Jednak zawiódł i on.

Ogólnie zacofanie i wstyd, gdyby na wysokości zadanie nie stanął nowy program publicznej telewizji TVP3 Poznań. Tak, tej TVP, która dofinansowana miliardami, nie na walkę z rakiem (to już nieaktualne) lecz na produkcję niezwykle ważnej dzisiaj misji-rozwiązywania problemów społeczności LGBT+. Jak zapewne wszyscy wiedzą, w Poznaniu, po remoncie Starego Rynku i paru ulic, w tempie budowy piramid, nie ma innych problemów i panują nadal uśmiechnięte serduszka.

Pierwszy program z facetem przebranym za babę już został nagrany i czeka na emisję za parę dni. Komentarze w sieci entuzjastyczne- ”TVP na przedzie tęczowego frontu”. Gratulacji bez liku, choć trzeba przyznać, że i zaścianek grymasi. Cóż, wszystkim nie dogodzisz.

Oglądalność pewnie poszybuje w przestworza, bo temat nośny i dotyczy widocznie większości odbiorców TVP3 Poznań. Przy okazji wiemy, dlaczego w naszym regionie także nie sprawdził się program 500+. Nie mógł przecież wśród licznej społeczności LGBT+. Były co prawda profesorskie nawet głosy, że więcej dzieci rodzi się w związkach homo niż hetero, ale trend ten jeszcze do Wielkopolski nie dotarł.

W jasnych kolorach tęczy widzę przeto nasz przyszłoroczny sukces na Eurowizji , bo należy się spodziewać, że spośród tak licznej społeczności LGBT+ znajdziemy w końcu utalentowane wokalnie jednostki, które w odpowiedniej choreografii nawiążą równorzędną walkę z postępową Europą.

Te wszystkie atrakcje macie Państwo dzięki PO i ich przystawkom. Nie zapomnijmy za to podziękować przy urnie 9 czerwca.

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI