fbpx

Propozycje filmowe na weekend.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

‘’Za kilka dolarów więcej’’

Kto nie pamięta, lub nie miał okazji obejrzeć drugiej części trylogii słynnego spaghetti westernu, (czy może dosadniej rzecz ujmując antywesternu) Serio Leone będzie miał dziś okazje.

Po sukcesie ‘’Za garść dolarów’’ , który przełamał dominacje i amerykański monopol na ten gatunek filmowy włoski reżyser powrócił z drugą częścią trylogii a łowcach nagród. W obsadzie głównych ról znaleźli się u progu swojej wielkiej kariery Clint Eastwood i Lee Van Cleef. Tym co wyróżnia antywestern od tradycyjnego westernu jest zacieranie się różnic między dobrem a złem. Zjawisko to pojawiło się w kinie w latach 60’ , kiedy zmiany społeczne zaczęły mieć wpływ również na kino oraz na poszukiwanie nowych nurtów filmowych.

W obrazie Leone bohaterowie nie kierują się kodeksem moralnym, tu nie ma zasad, jest tylko chęć zysku, zarobienia jak najwięcej. Łowcy nagród to wyzuci z humanitaryzmu pragmatyczni zawodowcy, kierujący się jedynie pogonią za nagrodą, w tym przypadku głową poszukiwanego bandyty Indio. Wizytówką reżysera są wydłużone sekwencje pojedynków , minimalna ilość dialogów oraz specyficzny czarny humor. Na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa napisana przez zmarłego niedawno Ennio Morricone , którego wielka kariera kompozytora muzyki filmowej zaczęła się właśnie u Sergia Leone.

Film można obejrzeć dziś tj, w piątek 23 04 na kanale TV Kultura o godz. 20.05

‘’Ocaleni’’

Film kolumbijskiego reżysera Rodrigo Garcji na pierwszy rzut oka wydaje się jednym z wielu poruszających temat katastrof lotniczych. Jednakże tym razem katastrofa lotnicza jest tylko preludium do wciągającego thrillera psychologicznego, którego akcja rozgrywa się wokół ocalałego pasażera, granego przez Patrika Wilsona (znanego z m. in.z Obecności, Pasażera czy Midway) i zagadki jego ocalenia, którą postanawia rozwikłać grana przez Anne Hathaway psychoterapeutka. Film obfituje w ciągłe, trudne do przewidzenia zwroty akcji, relacja między obojgiem głównych bohaterów przekracza granice zawodowe, pytania się mnożą a w tle znikają pozostali ocaleni. Na odpowiedz na te wszystkie nurtujące pytania trzeba cierpliwie poczekać do końca, gwarantuje, że będziecie zaskoczeni.

Film można obejrzeć na kanale KINO TV w najbliższą sobotę tj. 24 04 o godz. 18

zdjęcie-wikimedia commons

Łukasz Kuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4