fbpx

Kandydat Konfederacji pojawił się dziś w Radio Poznań, kim jest Piotr Wawrzyniak?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Dziś rano gościem Radia Poznań był kandydat na posła z ramienia Konfederacji mec. Piotr Wawrzyniak, który startuje z okręgu 39 – Poznań i powiat poznański. Kim jest Piotr Wawrzyniak i z jakimi postulatami Konfederacja idzie do tych wyborów?

Dziś rano jeden z liderów Konfederacji w Wielkopolsce mec. Piotr Wawrzyniak był gościem w Radio Poznań, pytany był m.in o intensywność kampanii wyborczej Konfederacji, która zdaniem kandydata wcale nie wyhamowała, zapowiedział m.in konwencje Konfederacji, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie 23 września w Katowicach. Wspomniał również o tym, że to Konfederacja jako pierwsza partia ogłosiła swój program wyborczy pod tytułem “Konstytucja dla wolności” i w związku z tym na konwencji nie pojawią się już żadne nowe postulaty.

Następnie redaktor poruszył temat rozpoznawalności kandydatów Konfederacji z okręgu 39, którzy w jego ocenie są nieznani, brak również silnego nazwiska na “jedynce”, zarzuty te odpierał Piotr Wawrzyniak mówiąc, że dzięki swojej pracy doskonale zna problemy zwykłych ludzi, wie jak należy im pomóc, w przeciwieństwie do np. posła Szynkowskiego vel Sęka, który nigdy nie pracował na wolnym rynku.

“Ci ludzie tak naprawdę nie znają od wewnątrz tych problemów, którymi ludzie żyją. Ja na co dzień zajmuje się tym żeby te problemy rozwiązywać i wiem gdzie są miejsca, gdzie naprawdę można im pomóc.”

Zapytany o to na ile mandatów liczy Konfederacja w Poznaniu Wawrzyniak odpowiedział, że opierając się na sondażach bardzo trudno jest powiedzieć ile tych mandatów rzeczywiście będzie. Ponadto przypomniał, że kampania tak naprawdę się rozkręca i Konfederacja walczy o dwucyfrowy wynik.

Kim jest gość dzisiejszego programu? Sprawdziliśmy to dla Państwa i jak wynika z profilu społecznościowego Facebook Mec. Piotr Wawrzyniak to poznaniak, rodowity wielkopolanin od pokoleń. Jest jednym z liderów partii Konfederacja Wolność i Niepodległość w Poznaniu i Wielkopolsce, w zbliżających się wyborach kandyduje do Sejmu z okręgu nr. 39 (Poznań i powiat poznański) z listy Konfederacji – poz. nr. 2 na liście.

Piotr Wawrzyniak jest absolwentem IX Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Poznaniu. W 2008 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie odbył aplikację adwokacką, w 2012 r. zdał egzamin adwokacki. Od 2012 roku Piotr Wawrzyniak jest adwokatem prowadzącym własną kancelarię adwokacką w Poznaniu, głównie zajmuje się doradztwem prawnym dla przedsiębiorców. Prywatnie jest kibicem Lecha Poznań, pasjonatem historii i dobrej polskiej kinematografii.

Powyższy artykuł jest początkiem serii artykułów dotyczących kampanii wyborczej w okręgu nr. 39, w której postaramy się przybliżyć Państwu sylwetki kandydatów z różnych list wyborczych. Żaden z tych artykułów nie jest sponsorowany ani nie jest zachętą do głosowania na konkretną osobę czy ugrupowanie, służy jedynie przedstawieniu kandydatów i ich wypowiedzi w okresie kampanii.

Fot: Ruch Narodowy Poznań, źródło: Facebook “Piotr Wawrzyniak”, Radio Poznań “Kluczowy temat”

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_